Szkło w kuchni i łazience – dodaj lekkości pomieszczeniu

Szkło w kuchni i łazience – dodaj lekkości pomieszczeniu

Szkło w kuchni i łazience stało się obecnie popularnym rozwiązaniem. Jakie płyną zalety z jego użycia? Przede wszystkim funkcjonalność, łatwość w utrzymywaniu czystości, a także fakt, że szkło nadaje pomieszczeniom lekkości. Pozwala też na wpuszczenie większej ilości naturalnego światła. Jest to rozwiązanie poprawiające nastrój szczególnie w zimne i ciemne pory roku. Jak zatem można zastosować

Szkło w kuchni i łazience stało się obecnie popularnym rozwiązaniem. Jakie płyną zalety z jego użycia? Przede wszystkim funkcjonalność, łatwość w utrzymywaniu czystości, a także fakt, że szkło nadaje pomieszczeniom lekkości. Pozwala też na wpuszczenie większej ilości naturalnego światła. Jest to rozwiązanie poprawiające nastrój szczególnie w zimne i ciemne pory roku. Jak zatem można zastosować szkło w kuchni i łazience, by uzyskać najlepszy efekt i gdzie zastosować szklane elementy, by zachować bezpieczeństwo i  nadać pomieszczeniu lekkości? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym artykule.

Szkło w kuchni – gdzie najlepiej się sprawdzi?

Szkło wydaje się być materiałem nietrwałym i kruchym, to jednak mylne wrażenie. Dzięki umiejętnemu jego rozmieszczeniu można uzyskać bezpieczne, a zarazem efektowne szklane wykończenie. Bezpieczne szkło staje się normą.

Najczęściej stosowanym rodzajem wykończenia do kuchni są szklane panele montowane nad blatem. Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym najłatwiej o plamy, na przykład na ścianach. Dzięki zamontowaniu szklanych paneli, takie zabrudzenia możemy szybko przetrzeć za pomocą zwykłej szmatki. Nie narażamy się wówczas na trwałe uszkodzenia i nieestetyczne zabrudzenia ścian, o które nietrudno w miejscu nad kuchenką gazową lub indukcyjną. Poza funkcjonalnością, szkło w kuchni nadaje jej również lekkości i przejrzystości. Szklane panele pięknie odbijają światło i sprawiają, że przyjemniej jest przyrządzać potrawy i napoje.

Producenci wprowadzają coraz więcej innowacji, dzięki temu możemy skorzystać również z pięknego wykończenia, które dają szklane panele z grafiką. Mamy możliwość spersonalizowania swojej kuchni czy też innego pomieszczenia, dzięki umieszczeniu na szklanym panelu własnego zdjęcia lub wybranej grafiki. Druk na szkle pozwala nam na dodanie swojemu wnętrzu duszy, przy jednoczesnym zachowaniu czystego, minimalistycznego charakteru przestrzeni.

Szkło do łazienki – gdzie najlepiej je zastosować?

Szkło w łazience nie wydaje nam się niczym niecodziennym. Nie bez powodu nieprzemijającą popularnością cieszą się szklane balustrady, szklane kabiny prysznicowe, lustra oraz szklane drzwi i zabudowy.

Panele szklane do łazienki to rozwiązanie, które doda jej szyku i elegancji. Doskonale komponuje się zarówno z kafelkami, jak i porcelaną czy drewnem. Warto wspomnieć, że szklane zabudowy w łazience również pomagają w uzyskaniu większej ilości światła. Jest to w łazienkach szczególnie ważne, ponieważ w większości z nich dopływ naturalnego światła jest ograniczony.

Łazienka to miejsce, gdzie zachowanie prywatności jest szczególnie ważne, dlatego warto skorzystać na przykład ze szkła ornamentowego, które nie jest tak przejrzyste, jak zwykła tafla szkła

Szkło ornamentowe jest niezwykle popularne w przypadku szklanych drzwi lub bezbrodzikowej kabiny prysznicowej.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę rozważając wybór szkła do łazienki? Na to, że szkło doskonale chroni przed wilgocią i jest nadzwyczaj łatwe w czyszczeniu.

Czy zastosowanie szkła w kuchni i łazience jest bezpieczne?

Producenci wprowadzają nowoczesne procesy obróbki tego materiału, takie jak laminowanie szkła, hartowanie, szlifowanie oraz piaskowanie. Procesy te pozwalają na zachowanie właściwości tego tworzywa. Ponadto powodują, że zastosowanie szkła jest bezpieczne; szkło poddane obróbce jest na przykład odporne na stłuczenie, a jego krawędzie nie są tak ostre.

Szkło laminowane oraz hartowane jest bezpieczne. Można je z powodzeniem zastosować we wszystkich pomieszczeniach nie martwiąc się o bezpieczeństwo swoje i najbliższych.

Szklana zabudowa doda lekkości i nowoczesności każdemu pomieszczeniu – przede wszystkim kuchni i łazience. Warto skorzystać z tego rozwiązania chcąc uzyskać piękny, minimalistyczny efekt. Dzięki wielu możliwościom personalizacji, możemy udekorować swoją kuchnię, łazienkę lub inne dowolne pomieszczenie na własny, wymarzony sposób.

Źródło: Szklarz Warszawa – Obróbka szkła

Zobacz również