Sprężarki zmiennoobrotowe do przemysłu (ALUP EVOLUTO)

Sprężarki zmiennoobrotowe do przemysłu (ALUP EVOLUTO)

Wśród sprężarek powietrza dostępnych jest wiele typów i rodzajów urządzeń. Różnią się one od siebie budową i rodzajem czynnika roboczego jak również stylem i charakterem pracy. Kompresor powinien zapewniać optymalne parametry dla danego procesu. Nie jest to wcale trudne ze względu na mnogość opcji i rozwiązań. Jedną z możliwości dedykowanych do przemysłu są sprężarki zmiennoobrotowe.

Wśród sprężarek powietrza dostępnych jest wiele typów i rodzajów urządzeń. Różnią się one od siebie budową i rodzajem czynnika roboczego jak również stylem i charakterem pracy. Kompresor powinien zapewniać optymalne parametry dla danego procesu. Nie jest to wcale trudne ze względu na mnogość opcji i rozwiązań. Jedną z możliwości dedykowanych do przemysłu są sprężarki zmiennoobrotowe. Przyjrzymy się bliżej tego typu urządzeniom i sprawdzimy, dlaczego to jedno z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku.

Cechy charakterystyczne sprężarek zmiennoobrotowych

Kompresory dostępne są z silnikami pracującymi w trybie stałym lub zmiennoobrotowym. Różnice w tych dwóch typach wynikają bezpośrednio ze specyfiki ich budowy i wykorzystanych w nich technologii. Sprężarki śrubowe zmiennoobrotowe to urządzenia dedykowane do przemysłu wszędzie tam, gdzie praca charakteryzuje się zmiennym zapotrzebowaniem na sprężone powietrze. W takich specyficznych warunkach sprężarki zmiennoobrotowe dają najlepsze efekty pracy. Dlaczego? Ponieważ kompresory o silnikach zmiennoobrotowych dostosowują się do aktualnego zapotrzebowania na sprężone powietrze. Sprężarki te potrafią doskonale zaopatrzyć zakład w powietrze pod ciśnieniem w czasie intensywnej pracy. Jednocześnie w sytuacji, gdy działalność w zakładzie jest mniej intensywna, silnik zmiennoobrotowy spowalnia swoją pracę. dzięki temu wykluczone zostają straty energii elektrycznej, ponieważ przy niższych obrotach kompresor zużywa mniej prądu. Jest to najprostsza droga do oszczędności w firmie bez konieczności rezygnacji z jakości pracy.

Zasada działania silników zmiennoobrotowych opiera się na założeniu, że wał silnika obraca się z prędkością odpowiednią do aktualnego zapotrzebowania na sprężone powietrze w danym zakładzie. Zgodnie z tym założeniem, gdy wzrasta zapotrzebowanie na powietrze pod ciśnieniem, zwiększa się również prędkość obrotowa silnika sprężarki śrubowej, zapewniając tym samym większy przepływ. 

Sprężarki zmiennoobrotowe Alup Evoluto — cechy i zalety 

Użytkowanie sprężarek zmiennoobrotowych Alup Evoluto niesie za sobą liczne korzyści. Jest to przede wszystkim bardzo duża oszczędność energii, zwiększenie wydajności, niezawodność i bezawaryjność. Niezawodność i bezawaryjność osiągana dzięki nowoczesnemu silnikowi iPM zapewniona jest również przez układ chłodzenia olejem. Daje to najlepsze wyniki i optymalne chłodzenie niezależnie od prędkości obrotowych i warunków zewnętrznych. Marka Alup szczyci się również tym, że najważniejsze podzespoły projektuje samodzielnie. Dzięki temu zapewniają niezawodność i trwałość na najwyższym poziomie.

Marka Alup od wielu lat stawia na innowacyjność. Dzięki temu nieustannie wdraża nowe rozwiązania i technologie, które zapewniają użytkownikom najwyższą jakość sprężonego powietrza i energooszczędność. Osiągnięcie tego było możliwe dzięki nieustannym inwestycjom w rozwój produktów marki Alup. Sprężarki zmiennoobrotowe Alup Evoluto zostały wyposażone w całkowicie nowy, przełomowy układ napędowy. Wykorzystuje on technologię silnika iPM, która została połączona z falownikiem Imperium. Spowodowało to zwiększenie wydajności energetycznej i pozyskanie oszczędności do 45% energii. Jeszcze do niedawna rozwiązania te były stosowane jedynie w dużych przemysłowych sprężarkach. Obecnie wyposażono w nie również mniejsze modele dla zwiększenia ich dostępności i poszerzenia grona odbiorców. 

Sprężarki śrubowe Alup Evoluto o zmiennej prędkości obrotowej dostępne są w wersji o mocy od 30 do 75 KM. Zastosowanie tych urządzeń pozwala osiągnąć najlepsze efekty pracy. Urządzenia dostarczają taką ilość sprężonego powietrza, jaka w danym momencie jest potrzebna do realizacji procesów produkcyjnych. Jednocześnie sprężarki śrubowe Evoluton charakteryzuje oszczędność, wydajność i niebywała niezawodność. Ponadto dystrybutorzy kompresorów Alup gwarantują kompleksowe rozwiązania, poczynając od zapewnienia urządzeń najwyższej jakości, po serwis gwarantujący zachowanie ciągłości pracy. 

źródło: Czemar.pl

Zobacz również