Spędź święta Bożego Narodzenia w Zakopanem!

Spędź święta Bożego Narodzenia w Zakopanem!

Świąteczna atmosfera to czas spędzony z bliskimi, śnieg oraz żar płonącego kominka. Może tym razem warto pomyśleć o spędzeniu świąt w typowo zimowej scenerii, jaka panuje w tym czasie w Zakopanem. Na taki wyjazd można się udać zarówno z całą rodziną, jak i tylko z najbliższą osobą. Święta w góralskim stylu z pewnością będą niezapomniane.

Świąteczna atmosfera to czas spędzony z bliskimi, śnieg oraz żar płonącego kominka. Może tym razem warto pomyśleć o spędzeniu świąt w typowo zimowej scenerii, jaka panuje w tym czasie w Zakopanem. Na taki wyjazd można się udać zarówno z całą rodziną, jak i tylko z najbliższą osobą. Święta w góralskim stylu z pewnością będą niezapomniane. Jakie atrakcje czekają w Zakopanem na podróżnych w okresie okołoświątecznym?

Świąteczna atmosfera na wyciągnięcie ręki

Świąteczny wyjazd powinien trwać przynajmniej kilka dni. W tym czasie możliwe jest zapoznanie z okolicą, zwiedzenie miasta, odwiedzenie pobliskich aquaparków czy też zrobienie pamiątkowych zakupów świątecznych. Nie ma potrzeby przygotowywania wieczerzy wigilijnej. Zwykle bowiem zajmuje się tym pensjonat bądź hotel, w którym przebywamy. Zaoszczędzony czas pozwoli każdemu na pełne przeżycie tego radosnego czasu.

Jedną z podstawowych atrakcji, która czyni święta wyjątkowymi, to… śnieg, o który coraz częściej trudno w okresie świątecznym. Jest on atrakcją zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dodatkowo główna i najbardziej znana ulica w Zakopanem, czyli Krupówki, w czasie świąt zamienia się w magiczną aleję.

Ruch to zdrowie

Wielu turystów nie wyobraża sobie wyjazdu w góry bez możliwości uprawiania zimowych sportów. Zakopane odpowiada na sportowe potrzeby turystów również w czasie świątecznym. Do ich dyspozycji udostępniane są stoki oraz lodowiska. Możliwy jest także wjazd kolejką na Gubałówkę, która w tym okresie zamienia się w bajeczną krainę świateł.

Innym rodzajem aktywności uwielbianej przez wszystkich turystów są aquaparki. Większość z nich posiada opcję basenów termalnych, częściowo zewnętrznych, co stanowi dodatkową atrakcję.

Pobyt w Zakopanem nie może odbyć się bez kuligu. Kuligi organizowane są w tej okolicy bardzo często, zwykle przez organizatorów wyjazdów, biura turystyczne lub właścicieli hoteli. Oferta ta kierowana jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

Smacznie i regionalnie

Ciepło, smacznie i regionalnie. Tego typu kuchnię można spotkać tylko w restauracjach w Zakopanem. Lokale gastronomiczne prześcigają się w ofertach dla klientów. Niektóre z nich oprócz tradycyjnych typowo góralskich dań, oferują regionalne napoje oraz alkohole. Wśród polecanych z pewnością znajdują się typowo rozgrzewające herbaty oraz piwa rzemieślnicze o typowo góralskim smaku.

Co jeszcze wyróżnia restauracje w Zakopanem? Z pewnością otwartość na potrzeby gości oraz typowa góralska gościnność. W okresie świątecznym lokale te ukierunkowane są na przygotowywanie tradycyjnych góralskich potraw, takich jak placek po zbójnicku, pierogi lub kwaśnica. Oferują one zarówno śniadania, obiady, kolacje, jak i różnego rodzaju desery.

Aby problemy z przygotowywaniem posiłków nie popsuły świątecznego nastroju, warto wybrać opcję noclegów wraz z wyżywieniem. Planując wieczerzę wigilijną czy też obiad Bożonarodzeniowy, można także skorzystać z opcji cateringu, który posiada w ofercie większość tamtejszych restauracji. Ważne jest odpowiednio wcześniejsze dokonać zamówienia i ustaleń, ponieważ jest to bardzo gorący okres dla wszystkich firm gastronomicznych.

Wyjątkowe święta możesz przeżyć w magicznej scenerii i z bliskimi osobami. Tego typu wyjazd może stać się przede wszystkim okazją do umocnienia więzi rodzinnych. Przy okazji możliwe jest poznanie kultury góralskiej, tamtejszej kuchni oraz zwyczajów. Święta w Zakopanem z pewnością zapadną w Twojej pamięci na wiele lat!

Zobacz również