Nowoczesne szafki RTV – czym się wyróżniają?

Nowoczesne szafki RTV – czym się wyróżniają?

Szafka pod telewizor to jeden z najpopularniejszych i nieodłącznych elementów wyposażenia domowego salonu. Obecnie powodzeniem na rynku cieszą się nowoczesne szafki RTV. Skąd tak duże zamiłowanie do ich wyglądu? Spieszymy z wyjaśnieniem! Funkcjonalność szafki RTV Mało kto decyduje się na umieszczenie swojego telewizora bezpośrednio na podłodze. Taki widok może kojarzyć się ze studenckim mieszkaniem lub

Szafka pod telewizor to jeden z najpopularniejszych i nieodłącznych elementów wyposażenia domowego salonu. Obecnie powodzeniem na rynku cieszą się nowoczesne szafki RTV. Skąd tak duże zamiłowanie do ich wyglądu? Spieszymy z wyjaśnieniem!

Funkcjonalność szafki RTV

Mało kto decyduje się na umieszczenie swojego telewizora bezpośrednio na podłodze. Taki widok może kojarzyć się ze studenckim mieszkaniem lub życiem “na walizkach”. Meble RTV to coś w rodzaju “obowiązkowego” elementu wykończonego salonu. Warto pamiętać, że umieszczenie szafki pod telewizorem ma przede wszystkim wymiar praktyczny i estetyczny. Tego rodzaju meble pod sprzęt RTV stanowią ciekawy akcent estetyczny w salonie, a także doskonale sprawdzają się jako centrum zarządzania rozrywką. Na ich powierzchni możesz ustawić zarówno ulubione książki i akcesoria, jak i nową konsolę do gier.

Co ciekawe, szafki pod telewizor pomagają nam zachować dobrą kondycję zdrowotną. Jak to możliwe? Nowoczesne szafki pod TV są zaprojektowane tak, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo zmęczenia wzroku oraz kręgów szyjnych podczas codziennych seansów. Oczywiście, należy pamiętać o wyborze szafki RTV o odpowiednich proporcjach. O tym, jak określić poprawną wysokość szafki RTV, pisaliśmy tutaj.

Urok skandynawskich mebli

Nowoczesne szafki RTV do salonu to najczęściej prostopadłościenne bryły, które mają prosty kształt. Występują w różnorodnych wariantach kolorystycznych urozmaicających ich wygląd i aranżację przestrzeni. Doskonale w tej roli sprawdzają się fronty w kolorze innym, niż cały korpus szafki RTV

Takie szafki pod telewizor najczęściej są utrzymane w skandynawskiej stylistyce, która opiera się na minimalistycznych rozwiązaniach. Wybór nowoczesnych i prostych mebli skandynawskich pozwala stworzyć spójną aranżację o indywidualnym charakterze. 

Mniej znaczy więcej – korzyści minimalizmu 

Wiele osób zadaje sobie pytanie, na czym polega fenomen nowoczesnych mebli i z czego wynika ich popularność. Głównym aspektem, który zadecydował o sukcesie nowoczesnych mebli do salonu, jest ich maksymalna funkcjonalność oraz minimalizm był i estetyki.

Praktyczne korzyści wynikające z zakupu nowoczesnej szafki pod TV to:

  • szybkie i łatwe sprzątanie – prosta bryła szafki pozwala sprawnie oczyścić powierzchnię z kurzu i zabrudzeń
  • odpowiednia ilość przestrzeni użytkowej, którą możesz przeznaczyć na przechowywanie ulubionych przedmiotów i sprzętów RTV
  • możliwość schowania kabli elektrycznych między ścianą a tylną ścianką szafki
  • gwarancja przepływu powietrza minimalizująca ryzyko przegrzania telewizora lub innych urządzeń elektronicznych

Każdy dom rządzi się swoimi prawami. Jeśli widzisz, że w Twoim salonie jest miejsce na nowoczesną szafkę pod telewizor, koniecznie uwzględnij ją w swojej aranżacji. Minimalistyczna szafka telewizyjna od polskiego producenta mebli to doskonałe rozwiązanie dla stylowego wnętrza!

Źródło: Stolkar – producent szafek RTV

Zobacz również