Nowoczesne osiedle mieszkaniowe – na co możemy liczyć?

Nowoczesne osiedle mieszkaniowe – na co możemy liczyć?

Budownictwo zmienia się przez cały czas. Nowe technologie i koncepcje sprawiają, że pewnej ewolucji podlegają także osiedla mieszkaniowe. Polskie firmy już dawno zapomniały o wielkich blokach z płyty, które nagminnie powstawały w ubiegłym wieku. Dziś takie zabudowy prezentują się zgoła inaczej, zapewniając przy tym mieszkańcom mnóstwo udogodnień. Szeroki wybór mieszkań pod Warszawą Największą zmianą, na

Budownictwo zmienia się przez cały czas. Nowe technologie i koncepcje sprawiają, że pewnej ewolucji podlegają także osiedla mieszkaniowe. Polskie firmy już dawno zapomniały o wielkich blokach z płyty, które nagminnie powstawały w ubiegłym wieku. Dziś takie zabudowy prezentują się zgoła inaczej, zapewniając przy tym mieszkańcom mnóstwo udogodnień.

Szeroki wybór mieszkań pod Warszawą

Największą zmianą, na jaką mogą liczyć osoby zainteresowanie nowym lokum, jest znacznie większe zróżnicowanie oferty dostępnych nieruchomości. Obecnie nie musimy ograniczać się wyłącznie do różnic między konkretnymi mieszkaniami. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby celować w wybrany „charakter” zabudowy. Mogą być niewielkie budynki wśród terenów zielonych, kilkukondygnacyjne bloki z bogatą infrastrukturą czy też nieruchomości nawiązujące do wielkomiejskich kamienic.

Deweloperzy muszą obecnie robić wiele, aby przekonać do siebie klientów. Tyczy się to nie tylko mieszkań w Warszawie i w innych dużych miastach, ale też w mniejszych ośrodkach. Dobrym na to przykładem są chociażby osiedla mieszkaniowe w Łomiankach. Nie są to przypadkowe skupiska wysokich budynków. Nowoczesne projekty powstają zgodnie z pewną wizją, która trafia nawet do najwybredniejszych odbiorców.

Udogodnienia w osiedlach mieszkaniowych

Nie chodzi jednak wyłącznie o prezencję nowoczesnych osiedli. Ich atrakcyjność opiera się bowiem na rozwiązaniach, które mają sprawić, że codzienne życie mieszkańców stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze. Do tego dochodzą również kwestie związane z utrzymaniem nieruchomości. Czym więc wyróżnia się nowoczesne osiedle mieszkaniowe?

  • Efektywna izolacja ciepła – uzyskiwana jest ona przez użycie odpowiednio dobranych materiałów budowalnych, a także nowoczesnych okien, które z jednej strony stanowią zabezpieczenie przed „uciekającym ciepłem”, a z drugiej pozwalają na skuteczne doświetlenie pomieszczeń użytkowych. To zaś sprawia, że są one nagrzewane naturalnie, za sprawą promieni słonecznych.
  • Przydatne rozwiązania – pod pojęciem „nowoczesne osiedle” znaleźć można nie tylko innowacyjne technologie, ale też wszelkie udogodnienia zwiększające komfort życia. Mowa tu między innymi o ogródkach w cenie mieszkania, placach zabaw dla najmłodszych, skwerach i jeziorkach na terenie osiedli czy chociażby szybkich windach.
  • Lokale usługowe – ich obecność w budynkach mieszkalnych nikogo już nie dziwi. Deweloperzy bardzo często zachęcają klientów dostępnością sklepów, siłowni, prywatnych przedszkoli i wieloma innymi ciekawymi miejscami.

Mieszkanie w bloku może okazać się atrakcyjne także ze względu na ogrodzenie, monitoring czy ochronę. Do tego często dochodzą również instalacje fotowoltaiczne, które pozwalają zmniejszyć wydatki na energię.

Mieszkanie pod Warszawą – czy warto?

Gdzie w takim razie warto szukać nowego miejsca do życia? Oferta rynkowa jest na tyle szeroka, że nie należy zadowalać się „byle czym”. Każdy powinien być w stanie znaleźć mieszkanie oraz osiedle, które spełni jego oczekiwania. Nie tylko pod względem metrażu, ale wszystkich kryteriów, o których była mowa do tej pory.

Co ważne, mowa tu nie tylko o dużych miastach, takich jak Warszawa. Mieszkania w Łomiankach, Radzyminie i innych znacznie mniejszych ośrodkach dowodzą, że wcale nie musimy decydować się na największe ośrodki, by móc skorzystać z nowych rozwiązań.

Opuszczenie stolicy i rozglądnięcie się po okolicznych gminach wydaje się korzystne głównie ze względu na niższe ceny. Osiedle mieszkaniowe w Łomiankach zapewnia dostęp do stosunkowo tanich lokali. Na pewno tańszych od tych, na które możemy liczyć w stolicy. Cena za metr kwadratowy wynosi bowiem około 5-6 tysięcy złotych. Jak to wygląda w Warszawie? Ceny bywają nawet dwa razy wyższe!

Jest to wystarczający powód, dla którego warto przynajmniej zainteresować się dostępną ofertą. Zwłaszcza że z każdym rokiem staje się ona szersza i bardziej zróżnicowana. Obecne osiedla mieszkaniowe zapewniają znacznie więcej niż jeszcze kilkanaście lat temu. Zarówno pod względem architektonicznym, jak i użytkowym.  

Źródło: SŁAWBUD – osiedle Park Chopina

Zobacz również