Jakie kurtki robocze sprawdzą się w mroźne dni?

Jakie kurtki robocze sprawdzą się w mroźne dni?

Wraz z nadejściem zimy pracodawcy stają przed wyzwaniem zakupu dla swoich pracowników odpowiedniej odzieży roboczej na mroźne dni. Jednym z obowiązkowych elementów ubioru, jakie zimą musi posiadać każdy pracownik, jest bez wątpienia zimowa kurtka robocza. Asortyment takiej odzieży jest tak szeroki, że wybór okazuje się niebywale trudny. Postaramy się podpowiedzieć, jakie kurtki robocze sprawdzą się

Wraz z nadejściem zimy pracodawcy stają przed wyzwaniem zakupu dla swoich pracowników odpowiedniej odzieży roboczej na mroźne dni. Jednym z obowiązkowych elementów ubioru, jakie zimą musi posiadać każdy pracownik, jest bez wątpienia zimowa kurtka robocza. Asortyment takiej odzieży jest tak szeroki, że wybór okazuje się niebywale trudny. Postaramy się podpowiedzieć, jakie kurtki robocze sprawdzą się w mroźne dni, jakie powinny mieć cechy i na co należy zwracać uwagę, dokonując wyboru kurtki.

Kurtka robocza na każdą porę – czy istnieje odzież uniwersalna?

Nieustannie zmieniająca się pogoda wymusza na pracodawcach zapewnienie pracownikom sezonowej odzieży roboczej. Bez wątpienia jest to niemały wydatek. Dlatego też przy zakupie odzieży roboczej pracodawcy poszukują możliwości zakupu uniwersalnej odzieży na każdą pogodę. Jednak czy w naszym klimacie jest to możliwe? Gdy latem mamy do czynienia z upałami rzędu 35oC, a zimą w niektórych rejonach kraju temperatury spadają nawet do -20oC, to garderoba robocza musi podążać za tymi zmianami. 

Producenci odzieży roboczej nie pierwszy raz wyszli naprzeciw potrzebom swoich klientów, oferując im kurtkę roboczą dostosowaną do każdej pory roku, zmieniającą się wraz z pogodą. Są to kurtki robocze z odpinaną podszewką, odpinanymi rękawami oraz odpinanym kapturem. Całość jest wykonana z wysokiej jakości wodoszczelnych i wiatroszczelnych materiałów, a poszczególne elementy kurtki są połączone zamkami błyskawicznymi zabezpieczonymi przed dostaniem się wody. Najczęściej zewnętrzna warstwa kurtki wyposażona jest także w niezbędne elementy odblaskowe. W ten sposób wiosną, gdy temperatury stopniowo rosną, z kurtki roboczej można zrobić wygodną kamizelkę poprzez odpięcie podszewki i rękawów. 

Latem używanie kurtki staje się zbędne. Gdy jesienią temperatury stopniowo spadają i zaczyna doskwierać przenikliwy wiatr, można dopiąć do posiadanej kamizelki rękawy. Zimą całość uzupełnia się o zapinaną na zamek ciepłą podszewkę i w ten sposób otrzymujemy wygodną, funkcjonalną całoroczną odzież roboczą. Na niektórych stanowiskach warto rozważyć wybór właśnie takiego modelu kurtki roboczej.

Jakie cechy powinna posiadać zimowa kurtka robocza?

Zima to nie tylko niskie temperatury, ale także silny wiatr oraz opady deszczu i śniegu. Sprawia to, że kurtka robocza na mroźne dni musi chronić pracownika przed wszystkimi tymi czynnikami. Cechy dobrej kurtki roboczej na zimę to wodoszczelność i wiatroszczelność, a ponadto wykonanie z materiałów oddychających, a jednocześnie zapewniających ciepło. Choć może się wydawać, że kurtka puchowa posiada wszystkie te cechy, to jednak nie można zapominać o wygodzie pracowników i swobodzie ruchu. Warto wybierać modele kurtek roboczych wyposażone w dużą liczbę pojemnych kieszeni. Kieszenie, szczególnie w pracy mechanika czy montera, są niemal na wagę złota. Jednocześnie jest to bardzo praktyczny i funkcjonalny drobiazg, o którym łatwo zapomnieć. 

Jak wybrać najlepszą kurtkę roboczą na mroźne dni?

Wybierając kurtkę roboczą na mroźne dni, sprawdźmy, czy posiada odpowiednią izolację termiczną i podszewkę, która będzie zapewniała użytkownikowi ciepło nawet w największe mrozy. Bardzo ważnym elementem jest także materiał, z jakiego została wykonana zimowa kurtka robocza. Powinno to być tworzywo lekkie, odporne na wilgoć i deszcz, a ponadto nieprzepuszczające wiatru. Zwróćmy również uwagę na sposób wszycia i rodzaj zastosowanych zamków błyskawicznych. Najlepiej, jeśli są to zamki odpowiednio zabezpieczone przed przedostawaniem się przez nie wody i wilgoci w każdej postaci. Dobierzmy także odpowiedni rozmiar kurtki roboczej, aby nie krępowała ruchów, ale też by zbyt luźny materiał nie stwarzał zagrożenia wypadkiem w pracy. Idealna kurtka robocza powinna stanowić połączenie funkcjonalności i wygody. Dzięki temu doskonale spełni swoje zadania w każdy mroźny dzień.

Źródło: Glovex – sklep BHP

Zobacz również